Odszukać Listopad

Skład zespołu: Cywil - gitara ; Grzesiek - perkusja ; Łukasz - bas ; Maciek - wokal Piotrek - gitara, wokal ;
Byli członkowie zespołu: Przemek - gitara (do 2007r.) ; Marcin - perkusja (2009 - 2010r.) Hary - perkusja (2011 - 2012r.) ;

Początek Odszukać Listopad to rok 2003. Trzy osoby (Cywil - gitara; Przemek - gitara; Grzesiek aka Łapka - perkusja) zaangażowane wcześniej w nowotarskim zespole HUGE postanowiły stworzyć projekt inspirowany dokonaniami Poison The Well czy From Autumn To Ashes. Skład został uzupełniony w bardzo krótkim czasie (Łukasz - bas; Maciek - wokal) i prace nabrały tempa. W niecałe pół roku materiał był już gotowy, co zaowocowało kilkoma ważnymi koncertami.

Wraz z upływem czasu wcześniejsze fascynacje muzyczne ustępują bardziej żywiołowym kompozycjom. Melancholia zaczęła przeplatać się z bardzo energetycznymi gitarami, napędzanymi przez rytmy "pod nóżkę".

W niecałe dwa lata od powstania, OL wchodzi do krakowskiego studia, gdzie rejestruje swój pierwszy studyjny materiał. W 2005 roku ukazał się on nakładem Nikt Nic Nie Wie. Kolejne miesiące działalności upłynęły pod znakiem promocji wydanego materiału.

Na początku 2007 nastąpiła zmiana warty na pozycji gitarzysty. Jeden z założycieli (Przemek) ustąpił miejsca Piotrkowi. Jeszcze w tym samym roku zespół odnotowuje największą liczbę koncertów. Ukoronowaniem tego okresu były: pierwsza, zagraniczna mini trasa oraz półmiesięczny tour de Pologne.

Na przełomie 2007/2008 roku zespół bardzo mocno dopracowuje nowy materiał. Utwory są zdecydowanie bardziej żywiołowe, zawierają w sobie miksturę punk rockowych gitar z elementami bardziej metalowymi.

Wiosną w warszawskim studiu Serakos zostaje nagrana druga płyta. Tak jak i jej poprzedniczka, również i to wydawnictwo w listopadzie 2008 roku ukazało się nakładem nowotarskiej wytwórni Nikt Nic Nie Wie.

Nowy krążek jest w pewien sposób dokumentem, ukazującym jaką drogę od roku 2005, do chwili obecnej zespół przebył. "The Masque Of Slight Discretion" traktowana jest przez Odszukać Listopad jako płyta o charakterze LIVE. Mniej selektywne brzmienie, przeplatające się wokale, oraz old school'owe chórki są tego dobitnym dowodem. Dlatego też zespół myśli już poważnie o nagraniu kolejnego materiału, bardziej muzycznego, niż koncertowego. Zaczątek tych starań będzie można usłyszeć na koncertach promujących nowo wydany album.